Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, Türkiye’ye destek sağlanması için AB’ye çağrıda bulundu

[ad_1]

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, Türkiye'ye destek sağlanması için AB'ye çağrıda bulundu

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen Avrupa Birliği (AB) dışişleri bakanları toplantısına katıldı. Toplantı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Dendias, Rusya-Ukrayna Savaşı, Afganistan’daki kadın hakları, iklim değişikliği gibi konuları ele alacaklarını söyledi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yıkıma neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Türkiye’ye giderek afet bölgesinde incelemelerde bulunan Dendias, “Tüm bunların dışında, öncelikle meslektaşlarıma Türkiye’nin depremden etkilenen bölgelerine yaptığım ziyaret hakkında bilgi verme ve hem Suriye hem de Türkiye’deki depremzedelerin yanında nasıl durabileceğimizi anlatma fırsatı bulacağım. Bunu söylemekten büyük üzüntü duyuyorum ama eşi benzeri görülmemiş bir felaket yaşandı. Tüm bunların sonucunda, çok büyük yardım ve destek gerekli.” dedi.

Yunanistan'dan destek açıklaması: Türkiye'nin yanında olmaya kararlıyız

Yunanistan’dan destek açıklaması: Türkiye’nin yanında olmaya kararlıyız

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye gelen ve mevkidaşı Bakan Çavuşoğlu ile görüşen Dendias, deprem bölgesine ziyarette bulunmuştu.[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*