Stoltenberg: “Müttefikimiz Türkiye ile güçlü dayanışma içerisindeyiz”

[ad_1]

Stoltenberg: “Müttefikimiz Türkiye ile güçlü dayanışma içerisindeyiz"

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, 14-15 Şubat’ta Brüksel’de yapılacak NATO Savunma Bakanları Toplantısı öncesi bugün basın açıklaması yaptı. Konuşmasına “Düşüncelerimiz, geçtiğimiz hafta yaşanan depremin ardından Türk halkı ile birlikte” diyerek başlayan Stoltenberg, “NATO müttefiklerinden arama kurtarma ekipleri, itfaiye eri, tıbbi personelden oluşan binlerce acil durum personeli yardım çabalarını sürdürüyor” ifadelerini kullandı.

Kırgızistan'dan gelen kurtarma köpeği, 2 kişinin enkazdan çıkmasını sağladı

Kırgızistan’dan gelen kurtarma köpeği, 2 kişinin enkazdan çıkmasını sağladı

Stoltenberg açıklamasını şöyle sürdürdü:

“NATO müttefikleri ve NATO, deprem nedeniyle evlerinden olan kişilerin konaklaması için barınak merkezleri konuşlandırılması konusunda hemfikir. Müttefikimiz Türkiye ile güçlü dayanışma içerisindeyiz”

Açıklamasında, NATO Savunma Bakanları Toplantısı yapılacağını dile getiren Stoltenberg, NATO’nun caydırıcılığı ve savunmasının arttırılacağını dile getirdi. Ukrayna’ya olan desteğin de artacağını kaydeden NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, “Rusya’nın saldırılarının başlangıcından bu yana yaklaşık 1 yıldır Rusya lideri Putin barışa hazırlanmıyor. Aksine, yeni saldırılar başlatıyor. Ukrayna’ya kazanmaya ihtiyacı olanları sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*