Kraliyet ailesindeki kırgınlıkları anlattı – Dünyadan Haberler

[ad_1]

Kraliyet ailesindeki kırgınlıkları anlattı

Danimarka Kraliçesi, 4 torununun unvanlarını elinden alma kararının ardından Danimarka Kraliyet Ailesi’ndeki “zorluklar” ve “kırgınlık” hakkında konuştu.

Kraliçe II. Margrethe eylülde, en küçük oğlu 53 yaşındaki Prens Joachim’in 4 çocuğunun 1 Ocak 2023’ten itibaren artık prens ve prenses unvanını kullanamayacağını açıklamıştı. Bunun yerine Monpezat kontları ve kontesleri olarak bilinecekler.

Bu da kraliçenin torunları 23 yaşındaki Prens Nikolai, 20 yaşındaki Prens Felix, 13 yaşındaki Prens Henrik ve 10 yaşındaki Prenses Athena’nın bundan sonra Monpezat Kontu ve Kontesi unvanlarını kullanacağı anlamına geliyor. Artık Majesteleri olarak anılmayacaklar.

Karar, 82 yaşındaki kraliçenin kraliyet ailesini modernize etme ve düzene sokma planının bir parçası. Kraliçe Margrethe, çocukların normal hayatlar yaşamasına izin verilmesi gerektiğini de söylemişti.

Cumartesi günü, yeni yıl konuşmasında Danimarka halkına seslenen kraliçe, kraliyet ailesinin karşılaştığı zorlukları anlattı.

Konuşmasında kraliçe, “Prens Joachim ve Prenses Marie’yle ilişkimin zorluklarla karşılaşması beni üzüyor” dedi.

“Benimki de dahil her ailede zorluklar ve anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir. Tüm ülke buna şahit oldu.”

Kraliçe, ailenin yeni yılda bunu geride bırakmasını umduğunu ifade etti.

Şimdi daha sakin bir dönem geçirdik, düşünmek için zamanımız oldu ve eminim ki ailemiz yeni yıla güven, anlayış ve yeni bir cesaretle, bir arada girebilir.

Kararı eylülde açıklayan Danimarka Kraliyet Sarayı, “Prens Joachim’in soyundan gelenlere gelecekte ekselansları diye hitap edilmesi gerekecek. kraliçenin kararı, diğer kraliyet ailelerinin son yıllarda çeşitli şekillerde yaptığı benzer düzenlemelerle uyumlu” diye belirtmişti.

Kraliçenin en küçük oğlu Joachim, eski gelini ve bir torunu kararın açıklandığı dönem üzüntülerini dile getirmişti.

Joachim, bu karar karşısında “epey afalladığını” söylemişti.

(Kaynak: Independent Türkçe)

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*