Danimarka kadınlara zorlu askerlik için hazırlanıyor

[ad_1]

Danimarka kadınlara zorlu askerlik için hazırlanıyor

Danimarka Savunma Bakanı Jakob Ellemann-Jensen ülke ordusunun mevcut durumunun kendisini düzgün bir şekilde savunmasına izin vermediğini belirterek, kadınların Danimarka Silahlı Kuvvetlerine askere alınabilmesi gerektiğini vurguladı.

Yetkili, medyaya verdiği bir röportajda, Danimarka’nın artık sadece gönüllülere güvenemeyeceğini belirterek, kadınlar dahil herkesin zorunlu askerlik hizmetine uygun olması ve Danimarka ordusunun boyutunun artırılması gerektiğinde ısrar etti.

Son dakika... Azerbaycan'ın İran elçiliğine saldırı

Son dakika… Azerbaycan’ın İran elçiliğine saldırı

Bakan, Danimarka’nın, komşuları ve müttefiklerinin yanı sıra, Ukrayna’da başarılı olmasına izin verilirse Avrupa’ya savaş açacağını iddia ettiği Rusya karşısında ortak bir düşmanla karşı karşıya olduğunu belirtti. Ellemann-Jensen , Moskova’nın “kaybetmesi gerektiğini” söyledi.

Danimarka’nın mevcut yasaları, Silahlı Kuvvetlerin 18 yaşın üzerindeki fiziksel olarak uygun tüm erkekleri zorla askere almasına izin veriyor ve hizmet tipik olarak dört ila 12 ay sürüyor. Kadınların ise gönüllü olarak katılmalarına izin veriliyor, ancak yasal olarak buna zorunlu değil.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*