Charlie Hebdo’nun skandal deprem karikatürüne tepki yağdı

[ad_1]

Charlie Hebdo'nun skandal deprem karikatürüne tepki yağdı

Türkiye Pazartesi gününe büyük bir yıkımla başladı. Merkez üssü Kahramanmaraş olan iki büyük deprem, en az 10 ili etkiledi.

Enkaz altında kalan vatandaşlarımızın kurtarılması için zorlu kış şartlarında çalışmalar devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan 7 gün süreyle ‘milli yas’ ilan edildiğini duyurdu.

DÜNYA SEFERBER OLDU, CHARLİE HEBDO YİNE SKANDALA İMZA ATTI

Türkiye ve Suriye’de binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan deprem için dünyadaki birçok ülke seferberlik başlattı. Türkiye’ye yardım teklif eden ülke sayısı şimdiden 45’i geçti.

NATO ve AB koordinasyonunda çok sayıda ülke arama kurtarma ekiplerini Türkiye’ye gönderirken Fransız dergi Charlie Hebdo yeni bir skandala imza attı.

“TANK YOLLAMAYA GEREK YOK”

Daha önce Müslümanların inançlarına hakaret eden karikatürler yayınlayan Fransız dergisi Charlie Hebdo, Türkiye’de meydana gelen yıkıcı depremle ilgili skandal bir paylaşımda bulundu.

Dergi yayınladığı çizimde, “Türkiye’de deprem. Tank yollamaya bile gerek yok” ifadelerini kullandı. 

TEPKİ YAĞDI:’İĞRENÇSİNİZ’

Derginin çizimine sadece Türkiye’den değil, tüm dünyadan tepki yağdı. Bazı sosyal medya kullanıcıları dergiye ‘iğrençsiniz’, ‘kendinizden utanmalısınız’ derken, bazıları da ‘insanlık ölmüş’ yorumunda bulundu. Depremle dalga geçildiği yorumları da yer aldı.

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN’DAN TEPKİ

Söz konusu karikatüre Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın sert tepki göstererek ”Modern barbarlar! Kin ve nefretinizde boğulun.” ifadelerini kullandı.

İTALYA’YA DA AYNISINI YAPMIŞLARDI


Dergi 2016 yılında İtalya’da meydana gelen bir Deprem için de skandal bir çizim yapmış ve depremzedeleri İtalyan makarnalarına benzetmişti.

 

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*