Casus balon nedir? Çin casus balonu sonrası Amerika’dan ufo açıklamaları… F-35 uçakları bir cismi vurdu!

[ad_1]

Casus balon nedir? Çin casus balonu sonrası Amerika'dan ufo açıklamaları... F-35 uçakları bir cismi vurdu!

Casus balonu nedir? sorgulatması hız kazandı. ABD, “casus balon” nedeniyle 6 Çinli şirketi kara listeye aldığı haberleri gündeme geldi. Peki ama casus balon nedir?

ABD, Çin ile krize yol açan “casus balon” nedeniyle 6 Çinli şirketi kara listeye aldı. Böylece ihracat kara listesine alınan şirketler için belirlenen ürünlerin ihracatında, yeniden ihracatında veya transferinde özel lisans gereklilikleri aranacak.

Pentagon'dan Ufo açıklaması! ABD ufo vurdu! UFO vuran ABD teyakkuza geçti!

Pentagon’dan Ufo açıklaması! ABD ufo vurdu! UFO vuran ABD teyakkuza geçti!

Ayrıca, ABD’li bir yetkiliye göre, Perşembe günü nesnenin ilk kez tespit edilmesinin ardından F-35 savaş uçakları inceleme için gönderildi. Ulusal Güvenlik Konseyi’nin stratejik iletişim koordinatörü John Kirby, Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında, cismin 40.000 fit yükseklikte uçtuğunu ve “sivil uçuşların güvenliği için makul bir tehdit oluşturduğunu” söyledi.
 

Casus balon nedir?

Casus balon başta meteorolojik amaçlar olmak üzere araştırma için kullanılan sivil bir hava aracıdır. Rüzgarla taşınan casus balonunun altında kamera gibi casusluk ekipmanı bulunuyor. Balona takılan ekipman, radar içerebiliyor ve güneş enerjisiyle çalışabiliyor.5 Şub 2023
 

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*