ABD, Ukrayna’daki savaşın başından beri en büyük yardım paketini açıkladı

[ad_1]

ABD, Ukrayna'daki savaşın başından beri en büyük yardım paketini açıkladı

ABD’de Biden yönetimi, Cuma günü Ukrayna ve Avrupalı ​​müttefikler için yaklaşık 3,8 milyar dolarlık güvenlik yardımı açıkladı. Bu, bu, yaklaşık bir yıl önce başlayan savaştan bu yana Washington’un en büyük paketi oldu.

Askeri yardım paketi, bu türden 29′uncu dilim ve ABD’nin Ukrayna’nın mücadelesine Biden yönetiminin desteğini başlangıcından bu yana yaklaşık 24,9 milyar dolara çıkarıyor.

Paket, Ukrayna’ya derhal sağlanacak 2,9 milyar dolarlık silahları ve Ukrayna ordusunu desteklemek için 225 milyon dolarlık uzun vadeli finansmanı içeriyor. Ayrıca Avrupalı ​​müttefiklerin cephaneliklerini yeniden inşa etmek için 682 milyon dolarlık dış askeri finansmanı da kapsıyor.

Japonya'da yolcu uçağında bomba ihbarı paniği

Japonya’da yolcu uçağında bomba ihbarı paniği

2,85 milyar dolarlık silahlar, Bradley piyade savaş araçları, topçu sistemleri, zırhlı personel taşıyıcıları, karadan havaya füzeler ve mühimmattan oluşuyor.

Bu yardım paketinde yeni olan, ABD savunma firması BAE Systems tarafından üretilen 50 adet Bradley piyade savaş aracı ve zırhlı paletli araçları olarak öne çıktı.

Bradley’ler tipik olarak dönen bir taret, monte edilmiş 25 mm top ve TOW tanksavar füzeleri ile donatıldı. ABD, Bradley’lerle birlikte kullanılmak üzere 500 TOW tanksavar füzesi ve 250.000 mermi mühimmat sağlayacak.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*